Studio Młodego Artysty

Dawid Głowacki

dryfujące wzorce duszy

O Dawidzie

Widząc życie w kolorze

Zachwycające w moim synu jest to, że pomimo bardzo trudnych początków życia zdołał zachować w sobie ten wspaniały świat kolorów.

Podziękowania dla Pani Róży Karweckiej za opiekę i pracę nad rozwojem talentu Dawida, Babci Ani za udostępnienie pomieszczeń na pracownię oraz dbałość o zapełnienie brzucha artysty przed przystąpieniem do pracy.

Podziękowania również dla wszystkich odwiedzających wystawy prac Dawida oraz stronę internetową za entuzjastyczne wsparcie zarówno fizycznie jak i duchowo.

Dumna Mama: Ewa

wizja

Ja będę Picassem

Dawid jest moim uczniem, miłym i sympatycznym chłopcem, który uwielbia malować. Robi to z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Wie co chce uwiecznić i jak twierdzi, zostanie Picassem. Kto to wie…?

Zaczęłam z Dawidem malować na prośbę mojej przyaciółki Ani – babci Dawida. W październiku minął rok naszych wspólnych spotkań w ulubionym pokoiku babci, zamienionym na paracownię malarską. 

Przed malowaniem rozmawiamy i oglądamy różne albumy mistrzów malarstwa, zdęcia przyrodnicze, martwą naturę. Mówimy o barwach, kompozycji i wybieramy temat. Często jest to próba kopiowania mistrza, a innym razem tylko korzystamy z tematu. Dawida fascynuje portret. Namalował już ponad 80 obrazów róznej wielkości, miał też swoją pierwszą wystawę w Klubie Sąsiada na ulicy Skaryszewskiej w Warszawie z hucznym wernisażem. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem, a jeden z obrazów o tematyce warszawskiej został sprzedany. Wystawę oglądała także klasa Dawida z Panią wychowawczynią i opiekunką.

Tak chłopcze trzymaj i maluj dalej, bo masz talent!

 

Róża Karwecka

O Dawidzie

dar dobierania kolorów

Od dzieciństwa słyszymy, że każdy człowiek otrzymał od Pana Boga jakieś „talenty”. Choć w Starym Testamencie talenty to monety, jednak wiadomo, że chodzi o „dary od Boga” na życiową drogę. Dawid otrzymał niewątpliwie „swój talent” – dar dobierania kolorów, pewną spontaniczną łatwość kompozycji i ciekawość dla malarstwa. Od wczesnego dzieciństwa towarzyszył nam w muzeach i galeriach. Uczył się patrzeć, chłonął i nie okazywał jakiegoś znudzenia. Powoli identyfikował „swoich” tj. takich najbardziej wyrazistych i sławnych idoli: Michała Anioła, Picassa, Modiglianiego, van Gogha, Miró czy Matisse’a. Wiedział też, że malarze tworzą rzeczy piękne, osobiste i niepowtarzalne. Cenne. Ze względu na szokującą technikę malowania i wyrazu oswoił nawet Pollocka. Jaka to będzie przyszłość? Jakie kolory – i obrazy – ją zdominują – trudno przewidzieć i snuć oczekiwania. Czas odkryje nieznane karty księgi jego życia. Oby nie zabrakło na nich kolorów i szczęścia. Oby nie porzucił swej malarskiej ścieżki.

Tata: Grzegorz

WIELCY MALARZE PĘDZLEM DAWIDA

Najnowsze prace

19

– 2020

22

– 2020

5

– 2020

26

– 2020

17

– 2020

15

– 2020

24

– 2020

18

– 2020

3

– 2020

Opinie

Co mówią ludzie

tata

Grzegorz Głowacki

Z wielką radością oglądam i podziwiam gdy coś się Dawidowi udaje, gdy obraz staje się skończoną kompozycją. Lubię wędrować okiem przez jego brzozowe lasy i oglądać przydrożne kapliczki.

Regina_1

Regina Nowak

Dające nadzieję na przyszłość obrazki z duszy. Zawsze z przyjemnością na nie patrzę, bo budzą czystą radość w sercu. A czyż nie to jest najważniejsze?

Adnan_Abed_AppData_profile_image

Adnan Abed

Kiedy się zastanawiam o czym myśli Dawid, dostaję odpowiedź w jego obrazach. Tak kolorowe i niekiedy abstrakcyjne myśli. Tak czyste dzeciństwo, które nie pozwoli zatrzymać kolorować rzeczywistości.

Alicja_2

Alicja Świderska​

Rzeczywistość zamknięta w dłoni tego artysty jest magią na płótnie wlaną w nasze serca. Malarz wrażliwy i utalentowany. Pokochany tak bardzo, bo jedyny w swoim rodzaju!